Üstün Dökmen’le çocukluk hayallerimizi arıyoruz. Sen de katıl, sürpriz hediyeler kazan

ilkteleskobum_cocuklukhayalim-001

En Büyük Çocukluk Hayalim!…

Sevgili dostlarımız merhaba,

Toplumda bilimsel bilincin gelişmesi ve bilim okur yazarlığın artırılması amacı ile yürütmekte olduğumuz İlk Teleskobum projesinin yeni bir adımında yine sizlerle beraberiz.

Bu sefer Üstün Dökmen ile Çocukluk Hayallerimizin peşine düşüyoruz. Yapmanız gereken tek şey bu linkten en büyük çocukluk hayalinizi bizimle paylaşmak ve bunu olabildiğince çok arkadaşınıza duyurmak.

Bizler büyüdükçe bir yerlerde, bir şeyleri yapabileceğimize olan inancımızı yitiriyoruz. Bu inancımızı yeniden bulmak, bilimin mum ışığında aydınlanacak bir nesil ümidi ile hepinizi kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz.

Kampanyamıza katılıp, hayallerini paylaşıp, en çok beğeni toplayanları sürpriz hediyeler bekliyor.

Amacımız asla bir şeyleri yarıştırmak değil. Bütün çocukluk hayalleri güzeldir. Amacımız bilim okur yazarlığının artması gerekliliğini geniş kitlelere ulaştırmak ve bu konuda bireysel olarak elimizden geldiğince bir şeyler yapabilmek ve bireysel olarak başlayan çabaların kurumsal boyuta taşınabilmesi sağlamak.

Albert Einstein’ın da dediği gibi unutmayalım ki, ‘Hayal gücü her şeydir’. İlk Teleskobum projesi bir hayal ile başladı, sizler de bir yerlerde, bir şeylerin başlangıcı olabilirsiniz. Yeter ki inanıp isteyelim…

“Çocukken tek bir hayalim vardı. ‘Astronot’ olmak. Aradan 30 sene geçmesine rağmen en batısından en doğusuna kadar tüm çocuklarımız için ülkemizde Astronot olmak hala hayal. Kozmos’u keşiften birazcık yüz çevirmek bile birçok kuşakta kendini gösterecek gerilemeye yol açar. Doğanın kitabı okuyucusunu bulmak için yeteri kadar uzun bir süre beklememiş midir? Evet, hala en büyük hayalim uzaydan yerküreyi seyredebilmek… Ve 1 gün seyredeceğim!…’

Kampanyamızın katılım şartlarına uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kampanyamız 03 Mayıs 2012 – 06 Haziran 2012 tarihleri arasında devam edecek olup sonuçlar, 08 Haziran 2012’de sitemiz ve facebook sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

NOT: Bu kampanya http://ilkteleskobum.org sponsorluğunda düzenlenmiştir.

Yazar hakkında

Pembe panjurlu bir gözlemevim olsun, içinde boy boy teleskoplarım olsun. Bir de mor panjurlu teleskop yapım atölyem olsun, kapısında dizi dizi teleskop yapmayı bekleyen bebeler dolsun...

4 yorum

 1. Emir Yücel diyor ki:

  Benim adım Emir 9 yaşındayım,ben uzaya gökyüzüne gezegenlere karşı büyük bir merakım var o tür filmleri de izlemeyi çok severim.Evimizin bulunduğu konum da şehrin en yüksek kısmın da kalıyor akşamları gökyüzü çok yakın oluyor yıldızlar ve ay çok net görünüyor onlara yakından bakmak en büyük hayalim o yüzden astronotları hep özenmişimdir dünyanın çok zor ama en keyifli ve de en farklı mesleği astronot ben de büyüyünce bu alanda bişiler yapmak isterim çok çalışmak gerektiğini de biliyorum umarım tüm çocukların hayallleri gerçek olur.

  • GökTaşı diyor ki:

   Sevgili Emircim, benim de çocukken hayalim astronot olmak idi. Hala da yörüngeye gidip dünyayı şöyle bir uzaktan seyretmeyi diliyorum. Bu alanda ancak 34 yaşımda bir şeyler yapmaya başladım. Senin önünde daha çok yol var. Bugünden çalışmaya başlarsan bir gün seninle beraber benim de hayalimin gerçek olmaması için hiç bir sebep yok. :) Sevgi ve ışıkla.

 2. merhaba ben melis.11 yaşındayım benim aslında bir sürü dileğim var ama ben sadece birini yazacağım.
  bu dileğim büyüdüğüm zaman çok zengin olacağım ve bütün engelli ve fakir insanları koruyup beslemeye çalışacağım.

 3. Bora Yıldız diyor ki:

  Merhaba ,

  Ben Bora , 12 yaşındayım . En büyük Hayalim Astronomi ve Astronot olmaktı . Küçüklüğümden beri Hep ilgi çekici bulurdum ki bir gün bir arkadaşım sadece Amerika’lılar astronot olabilir dedi . Yıkılmıştım. Siz Bana Yeniden Umut Verdiniz. Umarım Bizim Okula’da gelirsiniz. Teşekkürler .